Jak zabezpieczać majątek przed inflacją?

Rosnąca inflacja jest problemem, z którym ma się cały świat. Problem ten dotyka każdą osobę, która jest jakiekolwiek oszczędności czy nawet robi zakupy w sklepie.

Spadająca siła nabywcza pieniądza zniechęca do oszczędzania i promuje konsumpcjonizm. Co, jeśli chcemy zaoszczędzić pieniądze na samochód lub mieszkanie? Zazwyczaj są to kwoty, które wynoszą kilkadziesiąt, czy nawet kilkaset tysięcy złotych. Czy w takich warunkach da się zabezpieczyć kapitał przed inflacją? Składa się, że jest przynajmniej kilka sposobów na utrzymanie majątku.

Zobacz też: https://wle.pisz.pl/zagrozenia-siec

Pierwszym z nich jest inwestycja w metale szlachetne, które uznawane są za bardzo stabilne aktywo. Innym, dużo bardziej ryzykownym sposobem, może być inwestycja w kryptowaluty. W ostatnim wypadku należy jednak dokładnie przeanalizować rynek, dlatego sposób ten nie jest polecany dla początkujących. W przypadku posiadania wielkiej liczb wolnego kapitału rozsądnym rozwiązaniem że być zakup nieruchomości. Takie wyjście może nawet zapewniać pasywny dochód, jeśli swoją nieruchomość wynajmiemy.

Add a Comment